Bloom Pendel – Yellow
Bloom pendel i gul er en moderne dansk designlampe med bløde former og et enkelt udtryk. Den varme gule farve tilfører energi og lys til rummet.
Perfekt over spisebordet eller køkkenøen, hvor Bloom lampen kombinerer funktionel belysning med et dekorativt farveelement. Perforeringerne i toppen giver et blødt opadrettet lys.
Produktfordele:
- Moderne pendel i dansk design
- Bløde former med et enkelt udtryk
- Varm gul farve med livligt udtryk
- Inkl. hvid stofledning og matchende loftbaldakin
Tekniske specifikationer
| Specifikation | Detaljer |
|---|---|
| Produktnavn | Bloom Pendel – Yellow |
| Produkt ID | SL07621 |
| Design | Anette Stabel / Superliving |
| Materiale | Matlakeret metal |
| Farve | Mat Yellow |
| Diameter | Ø 23 cm |
| Højde | 18 cm |
| Ledningslængde | 2,3 meter |
| Ledningstype | Hvid stofledning |
| Fatning | E27 fatning |
| Lyskilde | Max 60W eller LED tilsvarende |
| Pære inkluderet | Nej |
| Baldakin | Ja, matchende farve |
| Lyseffekt | Perforeret top giver blødt opadrettet lys |
| Anvendelse | Indendørs brug |
| EAN | 5710825007621 |
Udforsk hele Bloom pendel kollektionen og find din perfekte farve.