Dynamo Pendel – Petrol
Dynamo pendel i Petrol er en moderne og stilren designlampe med et dybt og sofistikeret udtryk. Den matte overflade i en mørk blågrøn nuance tilfører karakter og dybde og skaber et elegant og mere markant udtryk i indretningen.
Som den originale Dynamo-størrelse har pendlen en velafbalanceret og klassisk proportion, der gør den ideel over spisebordet eller køkkenøen. Den giver et behageligt og funktionelt lys, mens de små perforeringer i skærmen skaber et diskret lysspil og tilfører rummet atmosfære og dybde.
Produktfordele:
- Klassisk pendelstørrelse i moderne dansk design
- Mat overflade i mørk blågrøn nuance med et dybt og elegant udtryk
- Perforeret skærm giver et dekorativt lysspil
- Ideel over spisebord eller køkkenø
-
Inkl. sort stofledning og matchende loftbaldakin
Tekniske specifikationer
| Specifikation | Detaljer |
|---|---|
| Produktnavn | Dynamo Pendel – Petrol |
| Produkt ID | SL06730 |
| Design | Anette Stabel |
| Materiale | Matlakeret metal |
| Farve | Petrol (mat) |
| Diameter | Ø 19 cm |
| Højde | 25 cm |
| Ledningslængde | 2,3 meter |
| Ledningstype | Sort stofledning |
| Fatning | E27 porcelænsfatning |
| Lyskilde | Max 60W eller 11W LED |
| Pære inkluderet | Nej |
| Baldakin | Ja, matchende farve |
| Lyseffekt | Perforeringer giver et blødt og dekorativt lys |
| Anvendelse | Indendørs brug |
| EAN | 5710825006730 |
Udforsk hele Dynamo pendel kollektionen og find din favoritfarve.