Mini Dynamo Pendel – Shiny Almost Black
Mini Dynamo pendel i Shiny Almost Black är en kompakt och modern taklampa med ett stilrent och elegant uttryck. Den blanka mörka ytan ger ett lätt glansigt utseende som skapar en mer exklusiv och sofistikerad känsla i inredningen.
Perfekt som pendel över matbordet, i köket eller hängd flera tillsammans, där Mini Dynamo ger ett behagligt och funktionellt ljus. De små perforeringarna i skärmen skapar ett diskret ljusspel och tillför rummet djup och atmosfär.
Produktfördelar:
- Kompakt pendel i modern dansk design
- Blank mörk yta med ett elegant och sofistikerat uttryck
- Perforerad skärm ger ett dekorativt ljus
- Perfekt ensam eller flera tillsammans
- Inkl. transparent kabel och matchande takkåpa
Tekniska specifikationer
| Specifikation | Detaljer |
|---|---|
| Produktnamn | Mini Dynamo Pendel – Shiny Almost Black |
| Produkt ID | SL03333 |
| Design | Anette Stabel |
| Material | Lackerad metall - Shiny |
| Färg | Almost Black (shiny) |
| Diameter | Ø 16 cm |
| Höjd | 19 cm |
| Sladdlängd | 2,3 meter |
| Sladdtyp | Transparent kabel |
| Sockel | E27 porslinssockel |
| Ljuskälla | Max 40W eller 8W LED |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Takkåpa | Ja, matchande färg |
| Ljuseffekt | Perforeringar ger ett mjukt ljus |
| Användning | För inomhusbruk |
| EAN | 5710825003333 |
Upptäck hela Dynamo kollektionen och hitta din favoritfärg.